Jak radzić sobie z dną moczanową?

Witam Serdecznie Mam pytanie moj tesciu choruje na dne moczanowa i chcialabym sie dowiedziec co mozna zrobic aby Tesciu nie cierpial tak z powodu tej choroby bo bardzo szczypia i bola go te nogi potrafi nie spac z tego powodu bierze milurit ale to chyba za bardzo mu nie pomaga myslalam zeby kupic mu taki masazer do stóp zeby rozgrzewal te nogi chcialam zapytac czy to jest dobry pomysl z zakupieniem takiego masazera

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę zastosować dietę zalecaną przy dnie moczanowej z ograniczoną ilością puryn i odstawić alkohol. To bardzo pomaga pacjentom.

Pozdrawiam