Jak radzić sobie z duszącym i suchym kaszlem?

Jak radzić sobie z duszącym, suchym kaszlem?

Magdalena Mroczek

Można kupić w aptece bez recepty syropy zawierające w składzie leki antyhistaminowe lub zawierające środki tłumiące kaszel. Można też wybrać syrop oparty na naturalnych składnikach:prawoślazie, babce lancetowatej czy sośnie. Do picia zaleca się gorącą wodę z cytryną i miodem. Ważne jest wietrzenie pomieszczeń i utrzymywanie odpowiedniej ich wilgotności (np. poprzez powieszenie mokrego ręcznika na kaloryferze). Można również stosować inhalacje.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. W celu podjęcia skutecznego leczenia konieczne jest poznanie przyczyny kaszlu. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie. Pozdrawiam.