Jak radzić sobie z dużą nadwagą?

Witam! Piszę tu ponieważ coraz bardziej boję się o siebie. Mam 22 lata i aktualnie ważę około 215kg ( przy wzroście 180 cm). Od zawsze byłem okrągły ale czuję że z roku na rok mam coraz więcej problemów takich jak np. nie mogę wejść na drugie piętro bez dłuższej przerwy.Jem stanowczo za dużo(w okolicach 5 000 kcal dziennie), a aktywność fizyczną ograniczam do pójścia do sklepu i powrót. Nie umiem poradzić sobie z dietą i za każdym razem ulegać pokusie podjadam. Stąd moje pytanie. Co mam zrobić?

Witam serdecznie,

nie ma na co czekać i natychmiast zmieni swój styl życia. Jest Pan młodą osobą więc wszystko przed Panem. Powinien Pan zastosować indywidualną dietę opracowaną przez dietetyka. Nie może Pan działać na własną rękę ponieważ to jedynie może Panu zaszkodzić. Jadłospis musi być dostosowany do Pana potrzeb i nie może być od razu bardzo rygorystyczny. Stosując dietę nalezy przestrzegać podstawowych zasad żywieniowych, zmniejszyć kaloryczność i waga zacznie spadać.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Zachęcam do wizyty, która pomoże Panu ustabilizować Pana dotychczasowe nawyki żywieniowe i pozwoli zredukować masę ciała. Dzięki indywidualnemu podejściu i dokładnemu wywiadowi żywieniowo-chorobowemu.
Zapraszam do kontaktu - Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl).
Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall