Jak radzić sobie z dużą podatnością na stres?

Witam. Biore Revitasens bo zle sypiam i jestem podatny na stres. Revitasens pomaga w zasypianiu, dluzej spie ale w ciagu dnia czuje sie troche zakrecony, troche rozkojarzony i senny Dlaczego ? Biore tez L Tyrozyne 450 mg.... niby ten Notroop jest bardzo przechwalany w internecie.... Po L Tyrozynie tez czuje sie lekko rozkojarzony. Czy ja jestem uczulony na jakis skladnik. Czy moze nie potrzebuje tego. Ale z moich objawow wynika ze ze suplementy moga mi pomoc w moich dolegliwosciach. Niestety Lekarze Ogolnej Medycyny w De nic mi nie doradza takze prosze o porade. Pozdrawiam

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje, prawdopodobnie związane są ze stresem,
i przeżywanymi w związku z nim emocjami,
Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się również mają najczęściej
podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą przeżywane emocje,
stres, zaburzenia nerwicowe, stany lękowe, depresja itp.
Napisał Pan: „źle sypiam i jestem podatny na stres”
Jeżeli stresujące sytuacje, z którymi Pan sobie nie radzi,
zdarzają się często lub trwają od dłuższego czasu, to utrzymujący się
stan ciągłego napięcia i duży poziom odczuwanego stresu może
przyczynić się do odczuwania różnego rodzaju przykrych uczuć i emocji,
a co za tym idzie do problemów ze snem.
Długotrwały stres często jest przyczyną wyczerpania fizycznego
i psychicznego oraz odczuwania dolegliwości somatycznych.
Jeżeli nie można usunąć przyczyny stresu, należy zrównoważyć jego
negatywny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie.
W celu eliminowania napięcia mięśni powstałego w wyniku
chronicznego stresu można zastosować np. Relaksację Mięśni Jacobsona,
rozluźniający Trening Autogenny Schulza lub inne techniki relaksacyjne.
Warto jednak powierzyć swój problem terapeucie, który pomoże
Panu odzyskać spokój i równowagę wewnętrzną, zdobyć umiejętność
kontrolowania emocji i radzenia sobie ze stresem, a także uporać się
z problemami ze snem.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Lekarz medycyny nie jest specjalistą, więc trzeba iść do psychiatry, by dobrze dopasował lek. Dodatkowo warto podjąć psychoterapię, jeśli jest Pan zainteresowany sesjami na Skype - zapraszam.
Pozdrawiam