Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie z emocjami i opieką nad dzieckiem?

Mam 5-letniego synka, nad którym opieka mnie przerasta. Kiedy dziecko mnie o coś prosi, lub zaczyna płakać, ja czuję się bezsilna, sama zaczynam płakać i krzyczę, żeby sobie poszedł. Odnoszę wrażenie, nie jestem dobrą matką, nie znoszę siebie. Na spacerze złoszczę się na Maksia każąc mu szybciej iść. Po powrocie do domu chcę tylko położyć się i płakać. Dosłownie wszystko mnie drażni i denerwuje. Mam dosyć siebie i swojego życia. Co mogłabym zrobić, żeby zmienić cokolwiek?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Wychowanie a pewność siebie

Witam, Być może dobrze byłoby poszukać wsparcia innych młodych mam, a może porozmawiać z kimś starszym, bądź zasięgnąć porady specjalisty. Pisze pani o swojej drażliwości i skłonności do płaczu, to mogą być objawy jakiejś choroby. Pozdrawiam

0

Witam Panią

Wygląda na to, że skoncentrowała się Pani na tym, co jest Pani słabszą stroną. Prowadzi to Panią do niezadowolenia z siebie, poczucia winy, zaniżenia obrazu siebie.

Proszę spróbować spojrzeć na swoją relację z drugiej strony - kiedy jest OK, kiedy chętnie spędza Pani czas z dzieckiem, kiedy czuje się Pani dobrą matką itd. Lepiej bazować na tym co się udaje niż karcić siebie za to co idzie słąbiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy