Jak radzić sobie z emocjami i opieką nad dzieckiem?

Mam 5-letniego synka, nad którym opieka mnie przerasta. Kiedy dziecko mnie o coś prosi, lub zaczyna płakać, ja czuję się bezsilna, sama zaczynam płakać i krzyczę, żeby sobie poszedł. Odnoszę wrażenie, nie jestem dobrą matką, nie znoszę siebie. Na spacerze złoszczę się na Maksia każąc mu szybciej iść. Po powrocie do domu chcę tylko położyć się i płakać. Dosłownie wszystko mnie drażni i denerwuje. Mam dosyć siebie i swojego życia. Co mogłabym zrobić, żeby zmienić cokolwiek?

Witam,
Być może dobrze byłoby poszukać wsparcia innych młodych mam, a może porozmawiać z kimś starszym, bądź zasięgnąć porady specjalisty. Pisze pani o swojej drażliwości i skłonności do płaczu, to mogą być objawy jakiejś choroby.
Pozdrawiam

Witam Panią

Wygląda na to, że skoncentrowała się Pani na tym, co jest Pani słabszą stroną. Prowadzi to Panią do niezadowolenia z siebie, poczucia winy, zaniżenia obrazu siebie.

Proszę spróbować spojrzeć na swoją relację z drugiej strony - kiedy jest OK, kiedy chętnie spędza Pani czas z dzieckiem, kiedy czuje się Pani dobrą matką itd. Lepiej bazować na tym co się udaje niż karcić siebie za to co idzie słąbiej.