Jak radzić sobie z grubymi łydkami?

Witam. Moim problemem sa strasznie grube lydki, ktore wygladaja wrecz karykaturalnie w stosunku do calej nogi. Niestety z zaden sposob nie moge ich wyszczuplic. Ok. rok temu zaczelam sie zdrowiej odzywiac, pije duzo wody i cwicze 5 razy w tygodniu - cardio i typowe cwiczenia na wyszczuplenie wlasnie lydek, np. wznoszenia na palcach. Nic mi to jednak nie pomoglo, a tylko bardziej sobie lydki umięśniłam. Sama juz nie wiem co jeszcze zrobic. Moje nogi wygladaja okropnie, a ciagle sie staram i nic:(

Jeżeli problem polega na umięśnieniu łydki (a nie na tendencji do odkładania tam tkanki tłuszczowej - co jest bardzo mało prawdopodobne) - właściwie niewiele może Pani zrobić. Znaczące ograniczenie ruchu mogłoby doprowadzić do zmniejszenia mięśni, ale z całą pewnością nie jest to zdrowe. Jedynym sensownym rozwiązaniem - jeżeli występuje dysproporcja - to zadbać o rozbudowanie górnej części nogi - tak aby pasowała do umięśnionej łydki oraz o wyrzeźbienie mięśni na łydce (wtedy choć umięśniona wygląda smukło).