Jak radzić sobie z hemoroidami w ciąży?

Witam, jestem w 28 tygodniu ciąży. Niestety nabawiłam się hemoroidów, jeden wypadł i lekko krwawi po wydalaniu. Pytanie jak mam sobie z tym poradzić? Czy potrzebny jest zabieg i czy można go wykonać podczas ciąży? Czy wystarczą maści i czopki?

Lek. Michał Lenard

W ciąży raczej stosuje się leki w postaci maści. Sugeruję wizytę u Pani ginekologa, który Panią zbada i przepisze odpowiedni preparat. Pozdrawiam!