Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie z hipochondrią?

Jak radzić sobie z hipochondrią? Przez ostatni miesiąc "zdiagnozowałem" sobie 8-10 chorób. Zaczynając od błahostek jak łysienie (mimo, że nie mam chyba nawet śladu zakoli), na stwardnieniu rozsianym kończąc. W związku z tym, że na przestrzeni ostatniego roku mój wzrok delikatnie się pogorszył, idąc spać miałem obawy, że rano obudzę się ślepy. Oczywiście miałem przy tym wszystkim świadomość, że jest to absurdalne. Nie daję rady po prostu odciąć się od tych myśli. Na dodatek mam nerwicę natręctw.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Witam Gdyby Pan był naprawdę chory, to zapewne nie chciałby Pan być operowany przez piekarza, hydraulika, dyrektora banku czy biskupa. Proszę więc nie diagnozować siebie – nawet lekarze korzystają z usług innych lekarzy. Zachęcam Pana do skonsultowania problemu ze specjalistą i do podjęcia psychoterapii. Terapeuta dotrze do źródeł Pana hipochondrii i dobierze odpowiednią technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0

Te zaburzenia najlepiej leczy się psychoterapia, która pozwala poradzić sobie nie tylko z objawami, ale także z przyczynami trudności. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa, psychoterapeuty.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam serdecznie, Opisuje Pan trudności, które niewątpliwie obciążają Pana na co dzień i zabierają wiele energii. Warto skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty w celu polepszenia funkcjonowania. Zapraszam na rozmowę. Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
umów wizytę 0

Dzień dobry, objawy hipochondrii, które Pan wskazał są związane w Pana przypadku z nerwicą natręctw. Gdy nie potrafi sobie Pan z tym poradzić, należy skorzystać z pomocy psychologa i psychiatry. W Pana wieku z powodzeniem leczy się wspomniane trudności, doprowadzając nawet do całkowitego wyleczenia. Życzę powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy