Jak radzić sobie z krytyką innych?

Jak radzić sobie z krytyką, zwłaszcza tą destruktywną wypowiedzianą w sposób agresywny, często podszytą ironią, szyderstwem? Długo rozpamiętujecie takie sytuacje, gdy ktoś mnie w ten sposób atakuje? Jak reagować? Czy odpowiedzieć tym samym, czy jednak zachować stoicki spokój?

Witam
Jest to temat wielowątkowy i odpowiedź na portalu niewiele pomoże rozwiązać opisany problem. Proponuję znaleźć dobrego terapeutę, aby przyjrzeć się swoim emocjom i rozkminowac to, co powoduje rozpamiętywanie wcześniejszych sytuacji.Może warto poszukać warsztatów psychologicznych z zakresu asertywności w celu nabycia umiejętności radzenia sobie z krytyką.
Bo nie to nas dotyka, co się nam przydarza, ale to, co mówimy sobie o tym, co się nam przydarza. Epiktet
Pozdrawiam
Anna Szyda