Jak radzić sobie z kumulacją napięcia seksualnego?

Witam, mam pewien problem natury seksualnej. Nigdy jeszcze nie współżyłam, masturbowałam się w wieku dziecięcym (nieświadoma tego co robię) oraz nastoletnim. Od dłuższego czasu już tego nie robię z powodu mojej wiary. Kilka miesięcy temu podczas pracy umysłowej na moim ciele pojawiła się gęsia skórka, poczułam ciepło pod podbrzuszem, drżał mi głos. Poczułam się bardzo podniecona mimo, że nic w tym kierunku nie robiłam. Uczucie to minęło. W późniejszym czasie powtarzało się kilkukrotnie z różnym nasileniem i objawami (pojawiało się silne pulsowanie narządów rozrodczych, śluz, brodawki stawały się bardziej widoczne, wrażliwe na dotyk piersi i podbrzusze). Obecnie dzieje się tak kilka dni po okresie oraz przed. Dziwi mnie to, gdyż nigdy wcześniej tak nie miałam, a nie oglądałam żadnych treści pornograficznych, zdjęć itp. Skąd mogła się wziąć taka nagła kumulacja potrzeb seksualnych i jak sobie z nią radzić?

Szanowna Pani,
popędy są wrodzone, uwarunkowane temperamentalnie, stanowią część składową osobowości, przejawiają się w zachowaniu, potrzeba seksualna - instynkt polegający na przetrwaniu gatunku, jednak w relacji daje bliskość. przyjemność, jest uzupełnieniem fazy dorosłości.
Pozdrawiam serdecznie