Jak radzić sobie z lękami i brakiem chęci na jedzenie?

Witam. Mam 18 lat . Mój wzrost to 160cm , a waga 43. Od jakiegoś czasu nie mogę patrzeć na jedzenie i nie mam ochoty cokolwiek zjeść. Chciałabym przytyć , ale po prostu nie mam apetytu. Mam zawroty głowy , częste mocne bóle głowy i codziennie rano jest mi niedobrze. Obawiam się ,że to są objawy anoreksji. Bardzo cząsto się stresuje i często odczuwam lęki .. Co mam z tym zrobić?

Witam Panią. Lęk przed nieznanym może powodować jeszcze większe napięcie. Proszę nie stawiać sobie diagnozy na własną rękę. Myślę, że w momencie w jakim się Pani znajduje najważniejsza jest diagnoza u specjalisty. Ponieważ chodzi o problemy z łaknieniem proszę zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego, który może sprawdzić stan Pani zdrowia somatycznego (w razie potrzeby może zlecić niezbędne badania). Opisane przez Panią objawy nie muszą oznaczać anoreksji. Mogą one być na przykład związane z silnym stresem. To również wymaga diagnozy w bezpośrednim kontakcie. Z pewnością w Kielcach może Pani skorzystać z takiego kontaktu u doświadczonego psychologa. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Szanowna Pani,

objawy jakie Pani opisuje są bardzo niepokojące. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, który zleci panel badań podstawowych. Konieczna jest także bezpośrednia konsultacja psychologiczna.

Serdecznie pozdrawiam!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl