Jak radzić sobie z lękiem przed połykaniem tabletek?

Mam lęk przed połykaniem tabletek, nawet niewielkich. Lekarz przepisał mi Sympramol w drażetkach. Czy mogę te tabletki rozkruszyć np. na łyżce i zażyć z wodą?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Z powodu poczucie lęku, u Pani, przed połykaniem leku, rozkruszenie jest jakimś rozwiązaniem (w porozumieniu z Lekarzem prowadzącym).

Z mojej strony inspirowałabym Panią do podjęcia (równolegle z farmakoterapią) psychoterapii, najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, co byłoby dla Pani efektywną/komplementarna forma terapii.

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605