Jak radzić sobie z nadmiarem obowiązków?

Witam mam 22 lata ....syna meza dwie prace ..... czuje caly czas bezradność musze tyle rzeczy zrobic mam tyle planów ,a nie jestem w stanie czuje jak czas ucieka mi przez palce .... to mnie strasznie irytuje , czasem gdy ktos powie do mnie innym tonem odrazu odbieram to jak atak ..... staram sie mowic zwiezle o tym co czuje ale czesto nie jestem stanie .....czasem wyobrazam sobie co ludzie mowia trudno mi wytlumaczyc sobie ze to moje urojenia,co mam zrobic ,co mi jest

Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą. Podobne trudności mogą być zarówno przejawem przemęczenia, nadmiernego stresu czy kryzysu, ale także jest możliwe, że sygnalizują inne trudności (np stany hipomaniakalne, zaburzenia z kręgu zburzeń osobowości itp). Specjalista zdiagnozuje i zaproponuje najlepsze i najszybsze metody poradzenia sobie z trudnościami, rozwiązania i odzyskania komfortu oraz radości życia. Najczęściej jest to psychoterapia i/lub dodatkowa konsultacja w lekarzem psychiatrą i włączenie farmakoterapii.
Warto działać, bo im szybciej podejmie się prace nad sobą lub leczenie, tym szybsza i skuteczniejsza jest poprawa i powrót do satysfakcjonującego funkcjonowania.Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej (tzw NZOZach) mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.

Witam, napisała Pani że ma syna, dwie prace, dużo planów i mało czasu. Czas ucieka Pani przez palce. Czasem warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad tym gdzie się zmierza. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Potrzebne jest poświęcenie więcej czasu na rozmowę, zastanowienie się nad priorytetami, planami, sposobami radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,
Rozumiem, że czuje się Pani tym wszystkim przytłoczona. Myślę, że pierwszym krokiem powinna być dokładna diagnoza tego, co sie z Panią dzieje. Oczywiście w Pani życiu jest dużo stresu, ale praca z dobrym psychoterapeutą może pomóc również w ułożeniu priorytetów i organizacji czasu. Zachęcam do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, ponieważ jest to bardzo proaktyczne podejście. Paradoksalnie, poświęcenie troche czasu tygodniowo na terapię może Pani pomóc lepiej wykorzystać resztę czasu. Zapraszam do kontaktu i pozdrawiam!