Jak radzić sobie z nadmierną nerwowością i smutkiem?

Witam, Przez ostatnie kilka lat bardzo dużo wydarzyło się w moim życiu, bardzo dużo przykrych i złych dla mojego samopoczucia sytuacji. Odkąd to trwa to jestem bardzo nerwowa, mam huśtawki nastroju, czasem wszystko mnie tak przybija, ze zaczynam płakać, mam dużo żalu ze życie nie potoczyło się inaczej, nie potrafię znaleźć sobie miejsca. Są chwile kiedy jestem szczęśliwa, ale nadal nerwowa i bardzo źle traktuję bliskich, bez większych powodów, nie panuje nad tym. Moja samoocena również się ciagle zmienia. Nie wiem co robić, szczególnie chodzi mi o to, ze chce przestać tak traktować moja rodzine przez moja nadmierna nerwowość.

Poradzenie sobie z trudnymi wydarzeniami czy traumami, praca nad samooceną, poczuciem sprawstwa i wartości, a także radzenia sobie w relacjach i adekwatne wyrażanie emocji są obszarami, którymi zajmuje się psychoterapia. Zachęcam zatem do podjęcia konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą, a w razie potrzeby także podjęcia leczenia. Pozwoli to Pani zarówno lepiej zrozumieć siebie, ale także wprowadzić zmiany, nie tylko w zachowaniu wobec bliskich, ale także przeżywaniu siebie i świata. Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej (tzw NZOZach) mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego, albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania. Lekarz w razie potrzeby także będzie mógł zapisać farmakoterapie, która wspomoże proces pracy nad sobą i radzenia sobie z objawami. Zachęcam do działania!

Witam Panią,
Najczęściej problemy z kontrolowaniem emocji , płaczliwość
i skłonność do szybkiego denerwowania się, są reakcją
obronną ludzkiej psychiki na lęk czy trudne, bolesne przeżycie.
Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary
w swoje możliwości, też negatywnie wpływają
na wszystkie obszary funkcjonowania człowieka
i sprawiają, że tworzy Pani w umyśle wypaczony
obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę
i rodzi agresję lub poczucie przygnębienia.
Istnieje wiele przyczyn nadmiernej emocjonalności i płaczliwości.
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowo – depresyjne.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródła, i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
dzięki czemu odzyska Pani spokój radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl