Jak radzić sobie z nadmierną nerwowością u 26-latki?

Witam. Od jakiegos czasu zaobserowałam u siebie bardzo nasiloną nerwowość i drażliwość mniej więcej tydzień po zakończonym okresie. Nie mogę normalnie funkjonować, chodzę cała rozstrzęsiona i niespokoja, ratuje się kroplami walerianowymi, ale to nie pomaga. Bardzo proszę o informacje do jakiego lekarza powinnam się udać, ginekologa, endokrynologa czy wystarczy wizyta u internisty?

Szanowna Pani,
nastrój dysforyczny może powodować czynnik psychiczny, napędem jest złość, w takim przypadku wskazana jest psychoterapia. Niepokój -lęk, wynika ze strachu, podstawowe emocje uwarunkowane są biologicznie. wskazana jest konsultacja internistyczna, endokrynologiczna, w celu przebadania tarczycy, jeśli wyniki będą prawidłowe, zachęcam do podjęcia psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam serdecznie