Jak radzić sobie z nadmiernym czerwienieniem twarzy?

Mam wielki problem z czerwienieniem się. W rozmowach z ludźmi często się czerwienie na twarz jak i szyi i dekolcie. Utrudnia to moją pracę jak i studia.. Przed wystąpieniami czuje stres, że się zaczerwienie i wiem że na pewno tak jest. Nawet w tak prostych sytuacjach jak poszukanie drobnych dla kasjerki powoduje rumieniec na twarzy. Również gdy spotkam atrakcyjną osobę występuje rumieniec czuje sie z tym fatalnie. Zwłaszcza, że za 2 lata mam ślub i myśl o tym, że każdy na mnie się bedzie patrzył mnie przeraża. Nie wychodzę z domu bez makijażu ale nawet makijaż nie ukrywa moich pąsów. Jak sobie z tym poradzić ?

Witam Panią,
Jeżeli czerwienienie się twarzy pojawia się przede wszystkim
w sytuacjach publicznych, ewentualnie podczas stresujących sytuacji,
to zapewne jest ono efektem chwilowo zwiększonej
aktywności układu współczulnego, który ulega pobudzeniu
właśnie na skutek przeżywanych emocji, lęku czy stresującej sytuacji.
Napięcie z tym związane powoduje rozszerzenie się naczyń
krwionośnych, w wyniku czego następuje czerwienienie się twarzy,
co może powodować lęk przed kontaktami z ludźmi.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Warto jednak zająć się tym jak najprędzej, gdyż te dokuczliwe
przypadłości mogą prowadzić do pogłębiania się problemu.
Aby Pani pomóc, należy poznać dokładnie naturę Pani
problemu, dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani wzmocnić poczucie własnej wartości,
odzyskać równowagę wewnętrzną, wypracować umiejętności
radzenia sobie ze stresem, z emocjami i uporać się
z czerwienieniem się, co w efekcie pozwoli Pani nawiązywać
i utrzymywać satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl