Jak radzić sobie z nagłą depresją?

Witam, z powodu ciężkiej depresji, która pojawiła się u mnie nagle (mam chorobę dwubiegunową) muszę zwolnić się z pracy, ale nie wiem co mam powiedzieć szefowej. Pracuję w firmie od miesiąca i głupio mi powiedzieć szefowej, że chcę się zwolnić, a oprócz tego nie czuję się na siłach na poważne rozmowy. Jestem w ciężkim stanie, nie mogę skupić się na pracy, we wszystkim się mylę i czuję niechęć. Chcę odpocząć od wszystkiego. Proszę o radę, bo od nikogo nie mam wsparcia. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Pracodawca nie ma prawa do informacji na temat rozpoznania, które lekarz wpisuje jako podstawę do zasiłku (zwolnienia) chorobowego, wiec jeśli pani nie chce, nie musi pani tłumaczyć się swoim przełożonym. Sugeruję również udać sie do swojego psychiatry w celu odpowiedniego leczenia.

Witam, czy korzysta Pani z pomocy psychologicznej? Warto porozmawiać z psychoterapeutą o tym jak sobie radzić w tej sytuacji. Jeżeli potrzebuje Pani wsparcia może Pani skorzystać z pomocy ośrodka interwencji kryzysowej lub telefonu zaufania np. 116 123
Pozdrawiam