Jak radzić sobie z nałogowym kłamaniem?

Witam Nie wiem jak to wytłumaczyć kłamie nałogowo ale tylko w związku kolejnym który rozwaliłem, nie robię tego w pracy tylko w życiu prywatnym, pomimo złapania na kłamstwie robię to nadal i popełniam te same błędy. Gdy tak zrobię zawsze się źle czuje z tym ale robię to nadal, w najmniejszych sprawach aż do bardzo poważnych ale najgorsze jest to ze oszukuje zawsze człowieka który mnie kocha i robi dla mnie wszystko.

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od tego, że z jakiegoś powodu popełnia Pan te same błędy.
I dobrze, że poszukuje Pan efektywnej możliwości poradzenia Sobie z wyzwaniem - bo Pan doświadcza tego, że samoistnie symptom nie minie.

Aby dotrzeć do źródła symptomatycznego, celowa byłaby dla Pana konsultacja diagnostyczna oraz praca terapeutyczna, pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty, pracującego w paradygmacie poznawczo-behawioralnym.

Serdeczności oraz pomyślności Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605