Jak radzić sobie z napadami agresji mając 29 lat?

Witam, mam 28 lat, żonaty,1,5 roczną córkę. Coraz częściej miewam napady złości, agresji. Spowodowane są błahostką tj. uwaga żony, dłuższy płacz dziecka. Podczas takiej złości tracę nad sobą kontrolę (nie dochodzi do przemocy, bicia) ale słownie już tak, potrafię też czymś cisnąć. Później mam wyrzuty bo wiem że źle zrobiłem. Nie umiem z tym problemem rozmawiać z żoną a widzę że sam sobie z tym nie radzę a jest coraz gorzej. Proszę o poradę czym to może być spowodowane jak zapobiegać

Witam Pana,
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
są najczęściej reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres,
lęk czy traumatyczne przeżycie z przeszłości.
Czasami mogą być skutkiem uzależnień.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Niezmiernie ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął leczenie psychoterapię.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pana problemu, dotrzeć do źródła Pana trudności
z opanowaniem emocji i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę
wewnętrzną oraz zdobyć umiejętność kontrolowania
emocji i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odzyska
Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

wskazana jest pomoc psychologiczna, psychoterapia - polecam paradygmat poznawczo - behawioralny, nauczy się Pan rozpoznawać swoje emocje, w określonych sytuacjach, zrozumie Pan problem i będzie Pan mógł sobie z nim poradzić. Poprawi się Pana relacja z żoną, a tym samym poprawi się dobrostan psycho-fizyczny córki.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu, że zechciał się Pan podzielić swoimi obawami.

Chcę Panu powiedzieć, że same symptomy nie przejdą i trzeba sobie samemu pomóc, konsultując się osobiście z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i (komplementarnego) leczenia
psychoterapeutycznego/ewentualnie? farmakologicznego.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com