Jak radzić sobie z napadami lęku?

Dlaczego mam ciagle napady lęku i paniki? Scisniete gardlo i zawroty glowy? Nie moge spac a jak juz usne na sile to budzi mnie taki jakby zryw inogrome uczucie lęku. Ciagle boje sie o swoje zycie. Nic mi sie nie chce. Na klatce piersiowej czuje ogromny ucisk i boje sie ze dostane zawalu. Mam drzenie rak i nog i tak jakby drze w środku i wtedy boje sie ze dostane padaczki. Nie umiem funkcjonowac normalnie przez te dolegliwosci. Po alkoholu jest juz masakra. Wszystko o sto razy mocniej odczuwam.

Witam Panią
Zdarza się, że podczas ataku paniki występują
objawy podobne do zawału.
W czasie ataków paniki obserwuje się też
takie objawy jak: skóra twarzy robi się czerwona
lub blada, źrenice rozszerzają się, usta wysychają,
następuje silne pocenie się,
przyspieszone tętno oraz spadek
lub podwyższenie ciśnienia krwi i wiele innych.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki,
nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają
niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy
rozdrażnienie, napięcie psychiczne, znaczne
obniżenie nastroju, nieumiejętność odpoczywania…
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
W leczeniu zaburzeń lękowych, w tym ataków paniki
oraz ich konsekwencji najskuteczniejszym
sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia
sposobu rozwiązania problemu jest psychoterapia.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno
z objawami jak i przyczynami lęków
oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry.
Napady lęku, paniki można nieco wyciszyć lekami, które przepisze lekarz psychiatra ale nie rozwiążą one problemu. Aby wyleczyć się z zaburzeń lękowych, niezbędna jest terapia psychologiczna.
Zaburzenia lękowe mają różny związek przyczynowo - skutkowy. Nie są wynikiem działania tylko jednego czynnika. U podstaw zaburzeń lękowych leżą czynniki biologiczne, społeczne, psychologiczne. Jest to więc proces, na który nakłada się wiele czynników.
Do najistotniejszych sytuacji , które wyzwalają objawy i dolegliwości zalicza się wymagania otoczenia, obciążenia życiowe i trudności w rozwiązywaniu konfliktów wewnętrznych. Ponadto czynniki te oddziałują przez długi czas zanim ujawni się zaburzenie lękowe.
Proszę zatem rozważyć szybkie podjęcie terapii psychologicznej

Dzień dobry. Przede wszystkim nie musi Pani umieć sobie radzić z nimi samodzielnie. Odpowiednie oddziaływania terapeutyczne pozwolą Pani na wypracowanie technik i strategii opanowania lęku, ale musi Pani sobie tę szansę dać podejmując psychoterapię. Zachęcam Panią do szybkiego podjęcia odpowiednich działań, by mogła Pani wrócić do równowagi i odzyskać w pełni kontrolę nad swoim życiem . Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/