Jak radzić sobie z napadami złości partnera?

Witam, jak radzić sobie z napadam złości partnera, jak nakłonić go do wizyty u specjalisty? Wydaje mi się, że to typ choleryka, potrafi być kochany, a wystarczy, że nie spodoba mu się jedno zdanie i zachowuje się jakby diabeł w niego wstąpił, jest wulgarny i bezczelny przez wiele godzin, obarczając mnie winą za całe zło tego świata? Chciałabym mu pomóc, ale nie mam pojęcia w jaki sposób? Jego zachowanie zaczyna odbijać się na moim zdrowiu psychicznym. Proszę o poradę.

Dzień dobry,

Proszę wspólnie udać się do psychoterapeuty, który zajmuje się terapią małżeńską/par. Taka forma leczenia bardziej dostępna jest w ofercie prywatnej, niż na NFZ.

Witam serdecznie,

sugerowałabym skupić się w pierwszej kolejności na tym, aby pomóć sobie, a w drugiej aby pomóc Wam obojgu jako parze.
Wspomina Pani, że zachowanie zaczyna odbijać się na Pani zdrowiu psychicznym. Pojawia się wiele pytań, jak długo są Państwo razem, na jakie sytuacje partner reaguje w tak silny sposób. W jakimś stopniu odnoszę wrażenie, że partner jest agresywny wobec Pani (agresywny psychicznie, nie fizycznie), przerzucając na Panią winę za swoje zachowanie i "winy świata" , będąc wulgarnym.
Stąd prawdpodobnie Pani pogarszające się zdrowie psychiczne, co jest jak najbardziej uzasadnione, kiedy pozostaje Pani adresatem/ odbiorcą czyjejś agresji, w dodatku bliskiej Pani osobie.

Dla lepszego zrozumienia sytuacji, proszę poszukać bezpośredniej pomocy u specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl