Jak radzić sobie z nawracającym zapaleniem pęcherza moczowego?

Od prawie roku mam problem z zapaleniem pęcherza. Początkowo następowało co tydzień-dwa (przyczyna-E-coli w pochwie). Po kilku miesiącach przyjmowania ogromnej ilości antybiotyków, pozbyłam się bakterii. Posiew z moczu zawsze był w porządku. Usg podbrzusza i nerek również ok. Obecnie mój układ odpornościowy jest tak słaby od antybiotyków, że zapalenie pęcherza spotyka mnie co miesiąc-dwa (przy każdym zmarznięciu/poczuciu zimna). Jak mogę wzmocnić odporność, aby się ustrzec choroby na dłużej?

Proponuję wzmocnienie odporności poprzez stosowanie witD3, tranu, ew. wyciągu z czarnego bzu, soku malinowego.
Istotnym punktem odniesienia w sprawie nawrotowych zakażeń pęcherza jest aktywność seksualna i zdrowie partnera,

pozdrawiam serdecznie.