Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami?

Witam serdecznie :) Jestem bardzo nerwowa mam dwoje dzieci 2,4lata ,bardzo je kocham ale czesto sobie z nimi nie radze ,za duzo krzycze ,zamiast tlumaczyc ,nie radze soobie z wlasnymi emocjami. Partner jest caly dzien w pracy ,ja nie mam tu nikogo rodziny ,znajomych czuje sie jak w klatce ,do tego inne problemy z bylym mezem i takie codzienne. Jak sobie ze soba poradzic jak sie wyciszyc i uspokoic ,jak znalezc cierpliwosc do dzieci? prosze cos doradzic (na wizyte u psychologa nie mam czasu) :(

Szanowna Pani,
już sam fakt, że widzi Pani problem znaczy, że zaczęła Pani szukać rozwiązań tej sytuacji. Warto przyjrzeć się sobie, jakie Pani ważne potrzeby nie są zaspakajane, bo stąd płyną trudne emocje. Pani dzieci są na pewno w bardzo absorbującym wieku, co na pewno utrudnia sprawę. Proszę spróbować poszukać towarzystwa dla siebie, matek w podobnej sytuacji, z którymi może podzielić się swoimi troskami. Być może warto odnowić stare znajomości, choćby miał to być tylko kontakt telefoniczny czy przez skype`a. Chodzi o to, aby nie pozostawała Pani sama z obciążeniami. Dobrze byłoby, gdyby Pani mogła też opowiedzieć o tym partnerowi, zostawić go choć raz na tydzień z dziećmi, zrobić coś przyjemnego tylko dla siebie.

pozdrawiam

Jarosław Żukowski
Pracownia Integra

Może warto skorzystać z pomocy gabinetów online? Niektórzy specjaliści pracują w ten sposób, dając szanse osobom w Pani sytuacji na podjęcie pracy nad sobą.