Jak radzić sobie z negatywnymi myślami?

Staram się wtedy jakoś uspokoić myśleć o czymś pozytywnym ale jest to silniejsze ode mnie. Już kiedyś zmagalam się z takim problemem gdy miałam 15lat wtedy rodzice zabrali mnie do psychologa który stwierdził że to przez zmiany hormonalne przez to że dorastam. Kiedyś bardzo cieszyłam się że mogę się położyć i odpocząć a teraz wbudza to we mnie lęk i strach.

Witam, opisuje Pan tylko jeden objaw, jakim są myśli i wyobrażenia o charakterze pesymistycznym. Powodują one nakręcanie spirali lęku i negatywnych wyobrażeń. Z opisu wywnioskowałam, że martwi Pana niemożność zatrzymania tego procesu, pewnego samouspokojenia. Trudno jest diagnozować na podstawie pojedynczego objawu, dobrze więc byłoby o konsultację psychologiczną. Psychoterapeuta przeprowadzi wywiad i pomoże Panu określić najwłaściwszą formą pomocy. Z poważaniem - Małgorzata Janusek

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do rozmowy i pracy z psychologiem, żeby mogła Pani dotrzeć do prawdziwej przyczyny Pani negatywnych myśli ( w ramach NFZ-tu albo prywatnie).

Życzę Pani tylko radości,

Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl

Witam Panią.
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia
Pani prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywała
Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Opisane przez Panią objawy zapewne mają podłoże
emocjonalne czyli są natury psychologicznej.
Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje,
stres lub przykre czy nawet traumatyczne doświadczenia
z przeszłości, również z okresu dzieciństwa.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani lęków
i negatywnego myślenia i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
podczas której dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl