Jak radzić sobie z nerwicą bez pomocy specjalisty?

Jak radzić sobie z nerwicą bez pomocy specjalisty? Jestem młodą osobą i nie chcę w tak młodym wieku faszerować się lekami. Nie jest to silna nerwica, ale to uczucie silnego stresu jest dla mnie męczące. Kiedyś radziłam sobie ze stresem, teraz denerwuje się każdą sytuacją. Jest mi przykro, że z osoby uśmiechniętej stałam się tak zestresowana, ponieważ nie potrafię dopuścić do myśli żeby nie brać wszystkiego na poważnie. Jak domowymi sposobami sobie z tym poradzić? Jakie suplementy zażywać?

Witam!
Nie musi Pani od razu zakładać, że zastosują leczenie farmakologiczne. Wskazana konsultacja u psychologa (nie może wypisywać leków!), poradzi jakie formy psychoterapii będą dla Pani najlepsze. W warunkach domowych można stosować treningi autogenne, ćwiczyć jogę, studiować i uprawiać techniki "walk wschodu" - ich filozofię i inne. Osobiście zachęcam do kontaktu z psychologiem!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Witam,

Nerwica jest mimo wszystko jednostką chorobową, którą należy skonsultować ze specjalistą. Niekoniecznie musi to być od razu lekarz psychiatra. Na początek dobrze byłoby pójść do psychologa będącego jednocześnie psychoterapeutą. Leki stosuje się jedynie w przypadku bardzo silnych stanów nerwicowych, które prawdopodobnie jak Pani pisze u Pani nie występują. Leki nie wpływają także na przyczyny samej nerwicy, niwelują jedynie objawy. Warto podjąć się systematycznej psychoterapii w wybranym nurcie by dojść do źródeł problemu, by leki nie były konieczne. Bardzo skuteczna w przypadku zaburzeń nerwicowych jest np. psychoterapia poznawczo-behawioralna. Na spotkaniach z terapeutą może Pani dotrzeć do tego, co spowodowało osłabienie zdolności Pani organizmu do radzenia sobie ze stresem jak też nauczyć się metod lepszego go oswajania. Istnieje także sporo sposobów, które może Pani włączać na własną rękę, m.in. wysiłek fizyczny, afirmacje, medytacje, treningi wizualizacyjne, techniki relaksacyjne (jak trening autogenny Schultza, trening Jacobsona). Zaburzenia nerwicowe biorą się z niepokoju i braku poczucia bezpieczeństwa. W tym przypadku bardzo pomocne jest poszukanie informacji na temat tego co tak naprawdę dzieje się z naszym organizmem. Wiedzę te może Pani zdobyć poprzez Internet (na zaufanych portalach) jak też z książek. Polecam szczególnie „Umysł ponad nastrojem” Ch. Padesky, D. Greenberger oraz „Oswoić lęk” J. Bemis, A. Barrada.
Wszystko to jednak sposoby uzupełniające, a nic nie zastąpi rozmów terapeutycznych oraz pogłębiania świadomości dotyczącego Pani problemu. Należy też uzbroić się w cierpliwość bo nerwica jest wymagającym przeciwnikiem. Jest jednocześnie schorzeniem, które bardzo wdzięcznie poddaje się leczeniu pod warunkiem zmobilizowania różnych sposobów do rozprawienia się z nim.

Pozdrawiam
Karolina Kapias
http://strefarozwoju.org.pl/

Witam Panią
Rozładowanie napięcia w sytuacjach stresowych
można uzyskać poprzez aktywność fizyczną, np. bieganie,
taniec, jazda na rowerze oraz techniki relaksacyjne.
Można przy leczeniu nerwicy stosować suplementację
witaminami, jednak najpierw należy zbadać czy i jakich
witamin potrzebuje Pani organizm, tzn. należy zrobić
badania krwi, które określą obecność witamin
i minerałów
w organizmie.
Jednak w przypadku, gdy jest to faktycznie nerwica
to ani suplementy, ani dobre rady na portalu raczej
nie wystarczą, ponieważ nerwica zawsze ma swoje
korzenie w dzieciństwie.
Żeby skutecznie wyleczyć nerwicę trzeba poznać
dokładnie naturę Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani
zaburzeń nerwicowych i ich konsekwencji i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
dzięki której zdobędzie Pani umiejętności radzenia
sobie ze stresem.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój i równowagę
wewnętrzną oraz uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani
radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. W trakcie psychoterapii będzie mała Pani możliwość zastanowić się czemu pojawia się uczucie silnego stresu, które Panią męczy i jak sobie w tej sytuacji poradzić bez leczenia farmakologicznego. Napisała Pani że kiedyś radziła sobie ze stresem, proszę się zastanowić co wtedy Pani pomagało, co różni sytuację tą od poprzedniej. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie