Jak radzić sobie z nerwicą bez psychoterapii?

choruję na nerwice, kiedyś chodziłam na terapię,wyleczyłam się, jak odstawiłam leki. wszystko powrociło. nie mam kasy narazie na psychoterapie, prosze o rade jak sobie starac radzic w miare mozliwoci. kiedys jak byłam mloda, potrzebowałam kasy na alkochol i narkotyki zaczełam krasc, wynoislam z domu złoto, pieniadze rodzicow, książki, pracowałam w sklepie odzieżowym czasami zdarzyło mi sie coś wynieść. teraz jak wchodze do sklepu czuje sie jak zlodziej, mam wrazenie ze ludzie mnie obserwują...

Może warto skorzystać z psychoterapii w ramach NFZ? Poradnie Zdrowia Psychicznego oraz niektóre NZOZy mają kontrakt z NFZ, choć często oczekiwanie na termin psychoterapii jest nieco dłuższe. Zachęcam do poszukania podobnej placówki w Pani okolicy i rozpoczęcia leczenia. Podobne objawy mogą być wynikiem zaburzeń nerwicowych, ale mogą też wskazywać na inne zaburzenia (np. osobowości, z kręgu schizofrenii)

Witam,
objaw nerwicowy ma taką funkcję, by "utrudniać funkcjonowanie właścicielowi", bo w ten sposób symbolizuje uwewnątrzniony, nieuświadomiony konflikt psychiczny.
Wydaje mi się, że skoro terapia już Pani pomogła, to warto do niej wrócić. Może Pani skorzystać z psychoterapii nieodpłatnej, którą oferują PZP i oddziały szpitalne - np w formie spotkań ambulatoryjnych albo oddziału dziennego.
Powodzenia w leczeniu!
Marta Kaczmarek-Dylewska