Jak radzić sobie z nerwicą lękową w wieku 33 lat?

Witam. Od kilku lat leczę się na nerwicę lękową, miałam już chyba wszystkie objawy somatyczne, teraz miewam kłopoty z oddychaniem, duszności. Proszę o radę jak sobie z tym poradzić. Przeszłam wszystkie kompletne badania, serce zdrowe, nie mam astmy, wyniki bardzo zdrowe.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Z zaprezentowanej przez Panią relacji, zrozumiałam, że jest Pani w leczeniu farmakologicznym?

Z mojej strony, zachęcałabym Panią, by podjąć terapie poznawczo-behawioralną (równolegle z farmakoterapią) co byłoby dla Pani komplementarnym oraz efektywnym leczeniem.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam, co oznacza - od kilku lat leczę się na nerwicę - u psychiatry, czy korzysta Pani z pomocy terapeuty? Niezbędna w tym przypadku jest terapia. Zachęcam do skorzystania z takiej opcji.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam Panią
Niepokojący jest fakt, że leczy Pani nerwicę lękową od kilku lat.
Wnioskuję, że zaburzenia lękowe leczy Pani tylko farmakologicznie.
Jeżeli wieloletnie leczenie psychiatryczne nie przynosi pożądanych
efektów, należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.
Powinna Pani wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,
bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń nerwicowych
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,
czasem antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,
ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe, należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl