Jak radzić sobie z niemiłymi opiniami dot. wyglądu?

Witam. Ciągle słyszę od rodziców że przytyłam, że mam podwójny podbródek grube nogi i wielki tyłek. Boli to strasznie , kompletnie sb z tym nie radze. Mam 19 lat 174 cm wzrostu i ważę 69 kg ? Jeżeli powinnam schudnąć to jak?

Po pierwsze, proszę powiedzieć rodzicom o swoich uczuciach, o tym, jak ich uwagi Panią ranią, jakie są dla Pani bolesne. Po drugie, proszę im postawić granice. Nikt nie ma prawa obrażać drugiego człowieka. Ich uwagi nie tylko nic nie wnoszą, ale są obraźliwe. W konsekwencji pogłębia się Pani stres, co może mieć wpływ na przyrost wagi. Po trzecie, Pani waga w stosunku do wzrostu jest w normie. W tym wieku Pani ciało jeszcze się ciągle się zmienia. Myślę, że warto skorzystać z psychoterapii, aby przepracować te trudne emocje pomiędzy Panią a rodzicami. 12-tygodniowe programy psychoterapii dostępne są w ramach funduszu. Wreszcie, proszę spróbować się nie obwiniać. Nikt nie jest doskonały. To, co widzimy na okładkach pism to tylko praca grafików komputerowych. Różnimy się między sobą wzrostem, wagą, kształtami, sylwetką i to jest piękne. Prawdziwa kobieta nie wygląda jak wyretuszowana modelka z katalogu. Prawdziwy mężczyzna takiego nierealnego wyglądu nie oczekuje. To raczej rodzice powinni zrozumieć, że dziecko należy wspierać i akceptować takie, jakie jest, a nie obrażać.