Jak radzić sobie z nieregularnymi miesiączkami?

Witam, Mam problem z nieregularnym okresem. Nigdy nie miałam idealnie regularnego okresu ale zawsze mieścił się mniej więcej w przedziale 23-35 dni. Później zaczęłam brać tabl antykoncepcyjne. Cykl chodził jak w zegarku (brałam przez 1,5 roku) odstawiłam i od roku nie przyjmuje tabl. Cykl mam znowu rozregulowany. Potrafiłam mieć co 80 dni. Ostatnie okresy miały 48, 39, 34, 39 i 38 dni. Ostatni okres trwał bardzo długo bo 22 dni. Mam skierowanie na usg dopochwowe. Ale moje pytanie czym to może być spowodowane? Czy to może być kwestia „regulowania” się w dalszym ciągu moich cykli?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze powodem mogą być zaburzenia hormonalne proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa