Jak radzić sobie z obawami w ciąży?

Witam, jestem w 18 tyg.ciąży (moja pierwsza) i praktyczne od początku czuję obawy o maleństwo, czy urodzi się zdrowe, czy będzie prawidłowo się rozwijało,o to czy sobie poradzę w nowej roli,tej najważniejszej.. Dodatkowo nie czuję wsparcia od męża, dodatkowo w mojej głowie pojawia się obawa jak on odnajdzie się w roli ojca, czy będzie zajmować się dzieckiem, jak będzie mnie traktował,a przede wszystkim czy nie wróci do nałogu bo jest niepijącym alkoholikiem. A ja nie pozwolę, aby moje dziecko żyło i wychowywało się w nerwach, stresie. Sama jestem dda i nie pozwolę skrzywdzić swojego dziecka. Nie wiem czy moje wieczne zamartwianie się o maleństwu mu nie zaszkodzi. Jak sobie radzić ze stresem, obawami, które się pojawiają po mimo wszystko. Do tego czasami cierpię na bezsenność, ale to wynik stresu i zbyt wielu obaw o rozwijające się dziecko. Nie wiem czy tylko ja się tak zamartwiam, czy to ze mną jest coś nie tak? Ale chyba nie wybaczyła bym sobie i nie przeżyła, gdy bym straciła ciążę, po prostu czasami wariuje;) od obaw, myśli które pojawiają się w mojej głowie.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za zaufanie :)

Zaprezentowany przez Panią temat, postrzegam jako wielowątkowy.

Zachęcałabym Panią, by nie czekała już Pani i nie pozostawała Pani sama z pojawiającymi się doznaniami i sięgnęła Pani po potrzebne wsparcie specjalistyczne (psychologiczne/psychoterapeutyczne) by w procesie terapeutycznym, tylko w sposób konstruktywny/optymistyczny
poradziła sobie Pani z niepokojącymi Panią obawami i wątpliwościami.

Z przesłaniem dla Pani serdeczności i tylko pomyślności!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605