Jak radzić sobie z objawami menopauzy?

Witam serdecznie, Mam 48 lat i niedawno dowiedziałam się, że przechodzę menopauzę. Objawy stają się co raz bardziej uciążliwe, co nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Przebywam za granicą i niestety nie mam możliwości porozmawiać z lekarzem osobiście. Czy są środki wydawane bez recepty, które pomogą mi przetrwać ten trudny okres? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry!

Rozumiem, że pobyt za granicą może znacząco utrudniać osobisty kontakt z lekarzem. Każda kobieta powinna być jednak pod stałą opieką ginekologa przez całe swoje życie, a szczególnie w okresach zmian - jaką jest np. menopauza.
Polecam zorientowanie się, jakie są w Pani obecnym miejscu zamieszkania możliwości osobistej konsultacji z lekarzem oraz wykonania badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!