Jak radzić sobie z ogromnym bólem?

CHORUJĘ NA ZIARNINIAKA WEGENERA , MAM CUKRZYCE TYPU 2 PO STERYDOWĄ ...ORAZ POLINEUROPATIE RUCHOWO CZUCIOWĄ, DNĘ MOCZANOWĄ , NADCIŚNIENIE , ASTME ...PYTANIE JAK RADZIĆ SOBIE Z TAK OGROMNYM BÓLEM ...CZY MOGĘ UŻYWAĆ KETONAL ŻEL ? NIE ŚPIĘ PO NOCACH Z BÓLU. ....POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej będzie jeśli zgłosi pani ten problem swojemu reumatologowi lub innemu lekarzowi prowadzącemu - powinni pani przepisać odpowiedni lek przeciwbólowy. Trudno pani doradzić w tym miejscu inaczej ponieważ istnieje wiele skutecznych leków przeciwbólowych, ale żeby wykluczyć potencjalne interakcje należy poszerzyć wywiad o listę przyjmowanych leków, uczulenia itp. Informacja z ulotki: Przy stosowaniu miejscowym interakcje Ketonalu z innymi lekami są mało znaczące. Należy jednak zachować ostrożność u pacjentów przyjmujących metotreksat lub probenecyd; ketoprofen ogranicza eliminację tych leków zwiększając tym samym ich toksyczność. Nie stosować innych miejscowo działających preparatów zawierających ketoprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Jeśli powyższe sytuacje pani nie dotyczą może spróbować pani użyć tego leku do czasu wizyty u lekarza.