Jak radzić sobie z osobą chorą na schizofrenię, która bierze narkotyki?

mam syna chorego na schizofrenię ,a w dodatku bierze narkotyki ,gdy wyjdzie ze szpitala nie bierze lekarstw ,nie mam już siły ,bierze pożyczki ,aby mieć na narkotyki,teraz wysłałam do sądu ,aby go ubezwłasnowolnić,aby podał się leczeniu,najgorsze to jest że nie chce jeść,ani pić i znowu trzeba go dać do szitala i tak wkółko i nie mam już siły a najgorsze to zadłożenia,proszę jak mam mu pomóc ,gdzie go dać aby ,go wyleczyć i zmusić do leczenia ,bezradna matka proszę o pomoc

Nadużywanie substancji psychoaktywnych przez chorych na schizofrenię jest nierzadkim i bardzo niekorzystnym zjawiskiem. W takiej sytuacji wskazane jest równoczesne leczenie choroby podstawowej i nadużywania narkotyków, optymalnie w specjalistycznym ośrodku "podwójnych diagnoz" (tutaj: współwystępowanie schizofrenii i uzależnienia). W Krakowie takim ośrodkiem jest Dzienny Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny Dla Podwójnych Diagnoz (12) 42-64-562. Innym miejscem o uznanej renomie jest Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień, Oddział Terapii Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych ze Współistniejącymi Zaburzeniami Psychicznymi w Gliwicach, ul. Dębowa 5, tel: (32) 270 37 58. W tym pierwszym ośrodku terapia prowadzona jest w trybie dziennym (pacjent spędza w ośrodku kilka godzin), a tym drugim jest możliwość długoterminowego leczenia stacjonarnego. Istnieją w Polsce również inne ośrodki specjalizujące się w leczeniu osób z "podwójna diagnozą". Proponuję w pierwszej kolejności kontakt z wymienionymi instytucjami w celu uzyskania wiedzy i możliwościach i warunkach ewentualnego leczenia Pani syna.