Jak radzić sobie z partnerem chorym na CHAD?

Jestem z chlopakiem chorym na Chad, długo za długo -niestety dawałam mu tysiące szans, ale jest zapatrzony tylko na swoje sprawy:siłownia, swój wygląd, auta, zabawa. Nie obchodzi go dom ani nie chce pomagać. Każda prośba kończy się awanturą. Ma wysokie wymagania wobec mnie, zarówno finansowe jak i seksualne. Brak wdzięczności i brak zahamowań, wyzwiska, awantury i wieczne przysięganie, że poprawi się, gdy sprawę stawiam, że z nim zrywam. Straszy mnie zdradami, a gdy ja odchodzę to wydzwania i nie daje mi odejść. Jak mam skończyć ten związek ? Jestem zmęczona takim układem.

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Jeśli wielokrotnie podejmowała Pani próby postawienia granic i zakończenia toksycznej relacji, które nie przynosiły efektu- warto przyjrzeć się, co może Pani zrobić inaczej, jakie mechanizmy w Pani przeżywaniu czy zachowaniu blokują Panią i nie pozwalają odejść. Specjalista pomoże Pani nie tylko lepiej rozumieć siebie, swoje emocje i potrzeby, ale także wspólnie będziecie pracować nad budowaniem satysfakcjonujących relacji, stawianiem granic, asertywnością, budowaniem stabilnej, pozytywnej samooceny, poczucia wartości i bezpieczeństwa. Warto pracować nad sobą nie tylko w kontekście tej relacji, ale potencjalnie przyszłych relacji, by nie wejść w nie obciążając podobnymi błędami, które mogą doprowadzić do podobnych konsekwencji.
Z pomocy można skorzystać w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach posiadających kontrakt z NFZ lub też gabinetach prywatnych. Na psychoterapię refundowana konieczne jest skierowanie wystawione przez lekarza rodzinnego lub lekarza psychiatrę.