Jak radzić sobie z pękającymi piętami?

witam od wielu lat męczę się z brzydkimi piętami i przede wszystkim z ich bolesnym pękaniem!Bardzo dbam o piety!Prawie codziennie je mocze!kilka razy dziennie je smaruje różnymi kremami!Ścieram papierowym lub elektrycznym pumeksem. Naprawdę nie wiem co już robic bo piety choć gładkie i smarowane boleśnie pekają uniemożliwiając chodzenie! Już brak mi pomysłów. Prosze o pomoc

Dzień dobry,

Jeżeli domowe sposoby nie działają radzę udać się do specjalistycznego gabinetu podologicznego- powodem Pani problemu jest najprawdopodobniej zaburzenie fizjologii poszczególnych warstw skóry, które to nie otrzymują odpowiedniej ilości płynów i lipidów. Wiele czynników może przyczyniać się do pękających pięt np. zbyt twarda podeszwa butów, ułożenie szkieletu kostnego, nadwaga czy też skłonności osobnicze. Należy tutaj zlokalizować a następnie zlikwidować przyczynę, a tym zajmie się już tylko specjalista.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I postawi diagnozę oraz wdroży odpowiednie leczenie.