Jak radzić sobie z początkami depresji?

Witam. Znalazłam się w bardzo ciężkiej sytuacji. Czuje, ze od dłuższego czasu popadam w depresje. Nic mnie nie cieszy, w nic nie potrafię się do końca zaangażować, prawie wszystko mnie denerwuje, mam ciagle uczucie niepokoju, oraz nie panuje nad swoim gniewem i nad tym jak się wtedy zachowuje. Nie potrafię opisać swoich emocji, sama nie wiem czego chce i co czuje i myśle a co mi się tylko wydaje. Mój partner wiele razy próbował mi pomoc ale jego ciagle pytania o to co się dzieje tylko jeszcze bardziej wyprowadzały mnie z równowagi dlatego ze nie potrafiłam na nie odpowiedzieć. Robiłam wiele bezsensownych awantur, wiele razy w efekcie złości wyrzucałam go z domu. On za każdym razem wracał i chciał wszystko naprawić. Ja za każdym razem żałowałam swojego zachowania i obiecywałam ze więcej tak nie będzie. Nigdy nie potrafiłam nic jednak zmienić. W trakcie ostatniej awantury, po tym jak poraz kolejny wyrzuciłam go z domu powiedział ze ma dość i ze to koniec. Bardzo żałuje tego co zrobiłam, czuje ze moje życie nie ma sensu bez niego. Próbowałam porozmawiać z nim czy jak zacznę się leczyć i uda mi się zmienić to czy jest szansa ze do mnie wróci i powiedział ze na dzień dzisiejszy nie widzi takiej możliwości. Od tego czasu mam myśli samobójcze. Nie wiem co dalej robić

Witam Panią,
Pytała Pani chłopaka, czy wróci do Pani, jeżeli podejmie
Pani leczenie, lecz nie zrobiła Pani żadnego kroku w tym kierunku.
Robiła Pani ,,bezsensowne awantury, wiele razy wyrzucała
go Pani z domu, Ne dotrzymywała Pani obietnic…
Co Pani by zrobiła będąc na jego miejscu?
Myślę, że zanim znów zacznie Pani składać chłopakowi
obietnice bez pokrycia, gdyż jak wiadomo ma Pani problem
z kontrolowaniem własnych emocji, powinna Pani skorzystać
z pomocy psychoterapeuty.
Wspomina też Pani o tym, że popada Pani w depresję,
Zatem to „dobre rady” na portalu raczej nie wystarczą.
Żeby skutecznie Pani pomóc, trzeba dokładnie poznać naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani
problemu z kontrolowaniem emocji, nadmiernego
denerwowania się oraz braku radości życia i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Panią zaburzeń, wzmocnić
poczucie własnej wartości oraz zdobyć umiejętność
kontrolowania emocji i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu
odzyska Pani równowagę wewnętrzną i radość życia, co następnie
pozwoli Pani rozpocząć nowy etap w życiu i stworzyć stabilny,
satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog, Witam Panią,
Pytała Pani chłopaka, czy wróci do Pani, jeżeli podejmie
Pani leczenie, lecz nie zrobiła Pani żadnego kroku w tym kierunku.
Robiła Pani ,,bezsensowne awantury, wiele razy wyrzucała
go Pani z domu, Ne dotrzymywała Pani obietnic…
Co Pani by zrobiła będąc na jego miejscu?
Myślę, że zanim znów zacznie Pani składać chłopakowi
obietnice bez pokrycia, gdyż jak wiadomo ma Pani problem
z kontrolowaniem własnych emocji, powinna Pani skorzystać
z pomocy psychoterapeuty.
Wspomina też Pani o tym, że popada Pani w depresję,
Zatem to „dobre rady” na portalu raczej nie wystarczą.
Żeby skutecznie Pani pomóc, trzeba dokładnie poznać naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani
problemu z kontrolowaniem emocji, nadmiernego
denerwowania się oraz braku radości życia i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Panią zaburzeń, wzmocnić
poczucie własnej wartości oraz zdobyć umiejętność
kontrolowania emocji i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu
odzyska Pani równowagę wewnętrzną i radość życia, co następnie
pozwoli Pani rozpocząć nowy etap w życiu i stworzyć stabilny,
satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od tego, że Coś dzieje się po Coś...

Z zaprezentowanej przez Panią relacji między Panią i Pani (byłym?) Partnerem, wnioskuję, że jest Pani świadoma tego, co i jak dzieje się w Pani związku.
A skoro jest Pani świadoma, to łatwiej będzie Pani zrozumieć, jakie mechanizmy oraz destruktywne wzory komunikacyjne u Pani funkcjonują.

Z pani opisu domniemam, że przeszłe doświadczenia wpływają na Pani teraźniejszość i domyślam się, że byłby to obszar do przepracowania przez Panią.

Obecnie znajduje się Pani w stanie prodepresyjnym/depresyjnym? wymagałoby to osobistej Pani konsultacji w Poradni zdrowia Psychicznego, by pod okiem Specjalisty pozwolić sobie na pomoc samej sobie.
Opisane przez Panią symptomy same nie znikną, a wręcz mogą ulegać eskalacji.
Dlatego, proszę już nie czekać i sięgnąć po tak potrzebne Pani wsparcie oraz pomoc psychologiczną.

Wierzę, że jest w Pani (jeszcze!) na tyle siły wewnętrznej, by zawalczyć o swoje dzisiaj.
Zasługuje Pani na spełnione życie!

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605