Jak radzić sobie z podejrzeniem astmy?

Witam serdecznie. Starszy syn (3 lata) ma domniemanie alergii/astmy. Często ma katar, który jest gdzieś tam głęboko, w każdym razie nie wypływa z nosa. Od tego kataru chyba dostał zapalenia ucha środkowego, zapalenia oskrzeli. Był leczony wtedy antybiotykiem(Augmenting, 7dni). Na kontroli uszy były ładne, nie było oznak zapalenia. Tydzień, może półtora po skończeniu antybiotyku znowu zaczął narzekać na ból ucha, pediatra powiedziała, że się nic nie dzieje. Kilka dni później wyszło znów ostre zapalenie ucha środkowego. Dostał Zinnat na 8/9 dni. Mija właśnie tydzień od ostatniej dawki, syn jest zdrowy, nawet kataru nie słychać, a rano powiedział, że boli go ucho. Podaliśmy Ibufen, żeby nic więcej się nie rozwinęło...już nie wiem, jak możemy mu pomóc. Wizyta u laryngologa na koniec kwietnia dopiero... będę wdzięczna za pomoc!

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśliby ten ból nie ustępował to konieczna będzie ponowna wizyta u pediatry. Pozdrawiam.