Jak radzić sobie z pogarszającym się stanem psychicznym?

chcialabym z kims pogadac ale nie bardzo potrafie..Mysle ze z dnia na dzien z moim zdrowiem psychicznym jest coraz gorzej a najbardziej cierpi na tym moja corka na ktorej juz stosuje przemoc psychiczna..co mam z tym zrobic?Jak moge spobie (i jej przede wszystkim) szybko pomoc?Ratunku :-(

Warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Nie tylko wysłucha, udzieli wsparcia, ale także pomoże zdiagnozować, zrozumieć i przepracować głębsze (emocjonalne i osobowościowe) źródła obecnych trudności. Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.

Witam Panią
Napisała Pani, że z Pani „zdrowiem psychicznym jest
coraz gorzej”, ale nie opisała Pani swojego problemu.
Wnioskuję, że ma Pani problem z kontrolowaniem
emocji, co zwykle jest reakcją obronną ludzkiej psychiki
na stres, lęk lub traumatyczne przeżycie.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani „pogarszającego się
stanu psychicznego” i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odzyska
Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl