Jak radzić sobie z pogorszeniem wzroku w wieku 22 lat?

Od kilku lat mam stwierdzoną wadę wzroku, na początku - 0.25 i - 0.5 i przez jakiś czas nosiłam okulary, ale już od dawna nie noszę, a widzę coraz gorzej. Raz w roku chodzę do okulisty - za każdym razem do innego i zawsze słyszę, że moja wada wynosi ok - 1.25 i - 1.5 i przy takich szkołach dobrze widzę, ale okuliści chcą mi przepisywać szkła o mocy takiej -0.25 i -0.75 twierdząc, że oko musi pracować i się regenerować. W zeszłym tygodniu poszłam do optometrysty, który twierdzi że mam wadę -0.75 i -0.25 i może mi dać takie okulary, a moje stwierdzenie, że takie mam i są za słabe nic nie daje. Boję się wsiadać do samochodu, bo przez słaby wzrok nie czuje się pewnie. Astygmatyzm od lat na tym samym poziomie. Co robić?

Witam. Mała wada- mała myopia zawsze jest problematyczna. Ja swoim pacjentom przepisuję korektę w której widzą najlepiej. Pani problem jest związany z przykurczem akomodacyjnymczyli wada wydaje się większa niż jest obiektywnie. Nalezy ćwiczyc akomodację z konwergencją . Jak wykonać. : w okularach patrzymy na karteczkę przklejoną do szyby z 20 cm/blisko/ a potem od razu w dal za okno. Trochę jest nieprzyjemnie ale oko działa jak autofokus i się dostraja do odległości,W ten sposób wyćwiczy Pani mięśnie wewnętrzne oka oraz napinacz soczewki. Jest to stare ćwiczenie dla dzieci,tanie i skuteczne.Inną metodą jest zakrapianie wieczorem na noc lub po pracy lub w weekend kropi porażających akomodację np Tropicamidum. Efekty są po kilkunastu dniach.Pozdrawiam serdecznie