Jak radzić sobie z presją ze strony partnera?

Dobry wieczór, mam pewien problem. Otóż jestem w związku 2,5 roku mamy dziecko 17 miesięcy. Ale nie stety mój partner ciągle wywiera na mnie presję, stresuje mnie, krzyczy, wyzywa każe wypierdalaj... Z domu. Kocham go ale już mam tego dość jestem wyczerpana psychicznie. Gdy się kłucimy to zawsze jest to moja wina, potrafi nawet korzystać z portali internetowych jak ogłoszenia typu zapłacę za sex. Wiele razy już go na tym złapałam ale on zawsze miał wymowę a ja jak głupia to łykałam. Zawsze twierdził, że powinnam się leczyć u psychiatry bo to że mną jest coś nie tak. Proszę mi coś doradzić

Witam,
partner stosuje na Pani przemoc werbalną; krzyk, poniżanie, wulgaryzmy stosowane przez o dużym nasileniu i przez dłuży okres znacznie niszczą relację oraz wpływają na poczucie własnej wartości Pani oraz destrukcyjnie na rozwój dziecka, pomocy można szukać w Placówkach Interwencji Kryzysowych; placówki świadczą pomoc osobom, które znalazły się w sytuacji kryzysowej na skutek zdarzenia losowego, sytuacji rodzinnej lub trudnych przeżyć osobistych. Sytuacja którą Pani prezentuje wymaga konsekwencji w działaniu, w tym celu potrzebuje Pani fachowej pomocy, wsparcia, odpowiedniego ukierunkowania. Placówki Interwencji kryzysowej znajdują się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Interwencja kryzysowa jest nieodpłatna - stanowi zespół działań podejmowanych na rzecz osób i rodzin, np. dotkniętych przemocą, w celu zapobiegania lub zapobiegania pogłębianiu się występujących dysfunkcji (nieprawidłowości). Interwencją kryzysową obejmuje się osoby bez względu na posiadany dochód.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani za zaufanie, że zechciała Pani zwrócić się o potrzebną Pani pomoc.

Zaprezentowane przez Panią niepokojące zachowanie Pani Partnera, oraz negatywne/destruktywne przekazy, które kieruje do Pani, tym bardziej mogą budzić lęk i to dobrze, że szuka Pani dla siebie i Pani Córeczki konstruktywnego rozwiązania..., bo zawsze jest rozwiązanie, nawet wtedy gdy go Pani (być może) nie dostrzega!

Z Pani relacji domniemam, że z tej przyczyny czuje się Pani bardzo samotnie?..,

istotnym byłoby by dzielić się z Bliskimi swoimi uczuciami/emocjami/obawami, czy nawet lękami, bo to że doświadczamy takich uczuć jest jak najbardziej w porządku. Dzielenie się swoim przeżywaniem jest fundamentalnym warunkiem zdrowia i satysfakcjonującej kondycji psychicznej.

Co Pani może już dzisiaj?
Proszę nie czekać, zadbać o samą siebie i Pani Dziecko, skontaktować się bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, czynnym codziennie, w godz. 14.00-22.00, gdzie może Pani uzyskać potrzebne wskazówki/wsparcie i pomoc psychologiczną.
Oferta adresowana jest do Osób dorosłych, można dzwonić z każdego miejsca w Polsce, i z każdego numeru telefonu (stacjonarnego/komórkowego).

Poza tym zachęcam Panią mocno do kontaktu osobistego, z Poradnią Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu- bez skierowania) by mogła Pani nabyć umiejętności radzenia sobie w sytuacji konfliktowej, jak również do skorzystania z Grupy Wsparcia dla Kobiet.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co teraz jest Pani najbardziej potrzebne, irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605