Jak radzić sobie z presją ze strony partnera?

Dobry wieczór, mam pewien problem. Otóż jestem w związku 2,5 roku mamy dziecko 17 miesięcy. Ale nie stety mój partner ciągle wywiera na mnie presję, stresuje mnie, krzyczy, wyzywa każe wypierdalaj... Z domu. Kocham go ale już mam tego dość jestem wyczerpana psychicznie. Gdy się kłucimy to zawsze jest to moja wina, potrafi nawet korzystać z portali internetowych jak ogłoszenia typu zapłacę za sex. Wiele razy już go na tym złapałam ale on zawsze miał wymowę a ja jak głupia to łykałam. Zawsze twierdził, że powinnam się leczyć u psychiatry bo to że mną jest coś nie tak. Proszę mi coś doradzić
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Pierwsze wrażenie

Witam,
partner stosuje na Pani przemoc werbalną; krzyk, poniżanie, wulgaryzmy stosowane przez o dużym nasileniu i przez dłuży okres znacznie niszczą relację oraz wpływają na poczucie własnej wartości Pani oraz destrukcyjnie na rozwój dziecka, pomocy można szukać w Placówkach Interwencji Kryzysowych; placówki świadczą pomoc osobom, które znalazły się w sytuacji kryzysowej na skutek zdarzenia losowego, sytuacji rodzinnej lub trudnych przeżyć osobistych. Sytuacja którą Pani prezentuje wymaga konsekwencji w działaniu, w tym celu potrzebuje Pani fachowej pomocy, wsparcia, odpowiedniego ukierunkowania. Placówki Interwencji kryzysowej znajdują się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Interwencja kryzysowa jest nieodpłatna - stanowi zespół działań podejmowanych na rzecz osób i rodzin, np. dotkniętych przemocą, w celu zapobiegania lub zapobiegania pogłębianiu się występujących dysfunkcji (nieprawidłowości). Interwencją kryzysową obejmuje się osoby bez względu na posiadany dochód.
Pozdrawiam serdecznie

0

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani za zaufanie, że zechciała Pani zwrócić się o potrzebną Pani pomoc.

Zaprezentowane przez Panią niepokojące zachowanie Pani Partnera, oraz negatywne/destruktywne przekazy, które kieruje do Pani, tym bardziej mogą budzić lęk i to dobrze, że szuka Pani dla siebie i Pani Córeczki konstruktywnego rozwiązania..., bo zawsze jest rozwiązanie, nawet wtedy gdy go Pani (być może) nie dostrzega!

Z Pani relacji domniemam, że z tej przyczyny czuje się Pani bardzo samotnie?..,

istotnym byłoby by dzielić się z Bliskimi swoimi uczuciami/emocjami/obawami, czy nawet lękami, bo to że doświadczamy takich uczuć jest jak najbardziej w porządku. Dzielenie się swoim przeżywaniem jest fundamentalnym warunkiem zdrowia i satysfakcjonującej kondycji psychicznej.

Co Pani może już dzisiaj?
Proszę nie czekać, zadbać o samą siebie i Pani Dziecko, skontaktować się bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, czynnym codziennie, w godz. 14.00-22.00, gdzie może Pani uzyskać potrzebne wskazówki/wsparcie i pomoc psychologiczną.
Oferta adresowana jest do Osób dorosłych, można dzwonić z każdego miejsca w Polsce, i z każdego numeru telefonu (stacjonarnego/komórkowego).

Poza tym zachęcam Panią mocno do kontaktu osobistego, z Poradnią Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu- bez skierowania) by mogła Pani nabyć umiejętności radzenia sobie w sytuacji konfliktowej, jak również do skorzystania z Grupy Wsparcia dla Kobiet.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co teraz jest Pani najbardziej potrzebne, irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty