Jak radzić sobie z problemami emocjonalnymi w młodym wieku?

Mam prawie 23 lata. 6 lat temu zmarł mój tato. Od tej pory przebywanie z dalszą rodziną wywołuje u mnie coś na rodzaj dyskomfortu i przygnębienia. Przypominam sobie wtedy jedynie, że byłoby lepiej gdyby tato tu był. W sierpniu wyjechałam do rodziny, już w samochodzie zaczęłam płakać, ale udało mi się to jakoś przezwyciężyć. W drodze powrotnej było gorzej, również płakałam, przypomniało mi się pewno niemiłe zdarzenie i dostałam hiperwentylacji. W tym samym miesiącu, dwa razy, ze względu na zupełnie inne tematy, zaczęłam płakać i także mi się to przytrafiło. Od tego czasu nie miałam takiej sytuacji, chociaż myślę, że może byłam bliska, ale zaczęłam rozmawiać przez telefon i mi przeszło. Dodam jeszcze, że chyba w tamtym roku miałam podobną historię, ktoś zdenerwował mnie w czasie świąt i przez chwilę nie mogłam się uspokoić. Boję się, że ja tylko wmawiam sobie, że mam jakiś problem. Że tak naprawdę nic mi nie jest, bo wydaje mi się, że funkcjonuję normalnie. Nie wiem co z tym robić, czy powinnam udać się do specjalisty?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Odejście Pani Taty, (w Pani okresie adolescencyjnym) musiało było być dla Pani wydarzeniem traumatycznym.
Rozumiem, że nie przepracowała Pani, straty Taty, pod okiem Specjalisty ?

Myślę, że warto byłoby sięgnąć po pomocne dla Pani wsparcie Psychologa/Psychoterapeuty, pracującego w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, co byłoby dla Pani pomocne, w radzeniu Sobie z wyzwaniami emocjonalnymi.

Serdeczności oraz radości Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam, współczuję Pani utraty taty. Straciła Pani ojca w młodym wieku, rozumiem że go Pani bardzo brakuje. Wciąż powraca Pani wspomnieniami do chwil gdy był z Panią.
To dobrze że zdecydowała się Pani szukać pomocy dla siebie. Proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem oraz skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Ważne jest aby mogła Pani porozmawiać z osobami sobie bliskimi, podzieliła się swoimi odczuciami. Wsparcie innych pomaga poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka