Jak radzić sobie z problemami emocjonalnymi w wieku 19 lat?

Chciałabym się troszkę wygadać bo nie mam już sił. Wstaję rano i odczuwam brak sił na cokolwiek. Kiedyś byłam radosną, lubiącą spędzać czas ze znajomymi dziewczyną. Dziś, zastawiam co się ze mną stało. Wydaje mi się,że za bardzo zwracam uwagę na swój wygląd zewnętrzy. Gdy ludzie patrzą się na mnie, od razu wydaje mi się, że myślą o mnie źle, że jestem brzydka i nieatrakcyjna. Odczuwam, że widzą wszystkie moje wady. Boję się wychodzić z domu, odczuwam lęki przed oceną innych. Mam bardzo niskie poczucie wartości. Wydaje mi się, że do niczego się nie nadaję i chyba byłoby lepiej dla wszystkich gdyby mnie nie było na tym świecie. Jedynie sport podnosi mnie na duchu i sprawia choć na chwilę, że mogę zapomnieć o tym koszmarnym uczuciu beznadziejności. Często gdy łapie mnie smutek staję się innym człowiekiem i zajadam się śmieciowym jedzeniem przez co później mam wyrzuty sumienia i czuję się jeszcze gorzej. Nie radzę sobie już z emocjami, pomocy!

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Problemy, z którymi Pani się zmaga mogą być reakcją obronną
na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie.
Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary
w swoje możliwości, też negatywnie wpływają
na wszystkie obszary Pani funkcjonowania
i sprawiają, że , tworzy Pani w umyśle wypaczony
obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę
i rodzi agresję lub poczucie przygnębienia.
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowo – depresyjne
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby podjęła Pani psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródła, i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, dzięki której przezwycięży
Pani swoje ograniczenia i wzmocni Pani poczucie własnej wartości.
Terapeuta pomoże Pani również spojrzeć na siebie
i na innych ludzi, z odpowiedniej perspektywy,
dzięki czemu zdobędzie Pani umiejętność nawiązywania
właściwych relacji z ludźmi i odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl