Jak radzić sobie z problemami gastrycznymi małego dziecka?

Witam! Moja 2 miesięczna córka jest karmiona obecnie tylko mlekiem Bebiko Comfort (od 3 tygodni tylko mm, wcześniej od urodzenia karmienie mieszane- od początku problemu brzuszkowe, "kolki"). Ostatni tydzień problemy brzuszkowe jakby mineły i postanowiłam zmienić mleko na zwykłe Bebiko 1- córka piła je tylko 2 dni (pojawiły się lużne wodniste stolce, 4 razy na dobę- wcześniej robiła tylko raz na 1-1,5 dnia). Uznałam że pojawienie się tej biegunki ( znowu prężenia się i płacze dziecka po jedzeniu)to znak że mleko nowe nie służy i 3 dnia wróciłam do starego Bebiko Comfort 1. Nadal płacze i preży się po jedzeniu, a dziś w kupie luźnej zielonej (zielone kupy robiła też przed zmianą mleka) pojawiły się śluz i ciemne nitki-śluzowe/krwi? Czy to spowodowane dwukrotną zmianą mleka(na nowe i szybkim powrotem do poprzedniego)? Czy powinnam to poprostu przeczekać aż jelita się uspokoją i na nowo przyzwyczają? Dziecko poza tym radosne nie gorączkujące.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przede wszystkim nie powinno się zmieniać się mleka na mleko o obniżonej zawartości laktozy oraz z hydrolizatem białkowym bez konsultacji z lekarzem. Ponadto pojawienie się śluzu w stolcu powinno być skontrolowane u pediatry. W takim wypadku powinna Pani udać się z dzieckiem na wizytę kontrolną do lekarza.