Jak radzić sobie z problemami gastrycznymi w wieku 33 lat?

A mianowicie w połowie czerwca po gastroskopii ustalono stan zapalny żołądka i obecność helikobakter p. z testu urazowego. Przed wizytą moje objawy to mdłości i częste odbijanie, po których to owe młości ustawały i tak w kółko. Lekarz przepisał metronidazol 2x1, klabax2x1, helides, debretin, dieta lekkostrawna na 3 miesiące. Leki przyjałem. W szybkim czasie (ok. miesiąca) poczułem sie dobrze i przestałem stosować ścisłą dietę lekkostrawną (wiem błąd). Na początku 31.08 wypiłem trochę alkoholu w postaci piwa i kieliszka wódki ale dobrz się czułem. Natomiast w dniu 02.09.2018r. pokusiłem sie o 2 kieliszki nalewki i to spowodowało u mnie rewolucje w żołądku. Czułem dyskomfort w okolicach mostka, pieczenie w żołądku, pojawił się kaszel, dyskomfort w okolicach pod klatką piersiową. Lekarz rodzinny przepisał mezopral 40g rano. Między czasie ww. dolegliwości ustawały ale pojawiły sie bólowe pleców. Mam wrażenie jakby był to ból/dyskomfort (w różnej postaci) wędrujący, czasem czuję w środkowej części pleców po lewej stronie, czasem pod łopatkami. 19.09.2018r. wykonałem badanie na obecność HP z kału. Wynik dodatni. Lekarz internista przepisał antybiotyk pylera mezopral 40g 2x1 (po 14 dniu 1x1) dieta lekkostrawna bez nabiału. Dzisiaj jest 8 dzień przyjmowania leków. Dolegliwości w okolicach mostka zniknęły, ale pozostały irytujące pobolewanie pleców, czasem ssnanie w żołądku. Czy to może być objaw stanu zapalnego żołądka, czy efekt zażywanych leków? Zakupiłem również Pylox i dicoflor 60 które chcę wziąć po skończeniu antybiotyku. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Czytałem o soku ze świeżej kapusty, że pomaga na tego typu problemy. Nieregularnie popijam wspomniany przez Pana odwar z lukrecji. Bardzo prosze o pomoc gdyż powoli załamuję ręce.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.