Jak radzić sobie z problemami psychologicznymi?

Witam , nie mogę poradzić sobie ze swoim życiem . Wszystko zaczęło się 3 lata temu na początku szkoły średniej bardzo przytyłam ,powodem był duży stres.coraz gorzej szło mi w szkole.obecnie jestem w klasie maturalnej i nie jestem w stanie nic zrobić ze swoim życiem. Codziennie mówię sobie ze zacznę jutro naukę, dietę itd. Ale wszystko kończy się na planach ... mam wiele marzeń ale kiedy zabieram się do spełniania ich to wszystko kończy się płaczem ,zaczęłam palić i unikać szkoły .Proszę o radę

Witam,

przejawia Pani strategie unikowe, to jest sposób na radzenie sobie z trudną sytuacją, w związku z tym problemy się nawarstwiają, problem sam się nie rozwiąże, jest to chwilowa ulga w dniu dzisiejszym, jednak jutro będzie więcej do udźwignięcia. Jest Pani w klasie maturalnej, więc ważna jest systematyczność, mam na myśli obecność na lekcjach i przyswajanie wiedzy, ponieważ to umożliwi Pani realizowanie planów, związanych z aspektem zawodowym - istotne jest to co robimy w życiu, ze względu na satysfakcję. Rozumiem, że "zajada Pani stres", czyli pod wpływem stresu kompulsyjnie przyjmuje Pani pożywienie, co powoduje krótkotrwałe rozładowywanie napięcia, jednak organizm nie radzi sobie z metabolizowaniem tego i dlatego wzrasta masa ciała, co obniża Pani nastrój i w ogóle funkcjonowanie społeczne. Palenie jest też formą radzenia sobie z napięciem - zachowanie kompulsyjne, które wpływa niekorzystnie na organizm, tak jak nadmiar jedzenia. Zalecałabym Pani wsparcie specjalistyczne - psychoterapię poznawczo - behawioralną, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem, poprawi się Pani jakość życia, potrzebna jest motywacja i zaangażowanie..
Polecam Pani dietę dr Dąbrowskiej, jest formą regeneracji organizmu, polega na zmianie nawyków, wpływa na optymalne funkcjonowanie psycho - fizyczne. Dieta + aktywność fizyczna zapewni Pani dobrostan psychiczny. Polecam książkę dr Dąbrowskiej: Ciało i ducha ratować żywieniem. Jest to dieta warzywno - owocowa, przyjmuje się określone warzywa i owoce, świeże soki z warzyw i owoców, dużo płynów, wszystko można jeść bez ograniczenia, efektem ubocznym tej diety jest spadek masy ciała, organizm i funkcje poznawcze lepiej pracują, co pozwoli przyswajać wiedzę i wpłynie na samoocenę, jeśli zastosuje się Pani do zaleceń, to już po dwóch tygodniach będą efekty, dieta korzystnie wpływa na cały organizm.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Jest taka zasada, że jeśli coś notorycznie odkładamy (prokrastynacja) to coraz bardziej na nas napiera i zaczynamy zniekształcać siebie i rzeczywistość
Sugerowałabym Pani współpracującą rozmowę z psychologiem, by mogła Pani poukładać swoje priorytety, by małymi i konsekwentnymi krokami je realizować.

Proszę już nie zwlekać.

Z przesłaniem dla Pani tego malutkiego i jakże ważnego kroku,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem w Poradni Zdrowia Psychicznego, lub w prywatnym gabinecie. Aby poradzić sobie z trudną sytuacją, nauczyć radzić sobie ze stresem, pomocna jest psychoterapia. W kwestii zdrowej diety, sposobu poradzenia sobie z wagą pomocna jest konsultacja z dietetykiem, określony plan odżywiana. Gdy już odnajdzie Pani w sobie motywację, siłę do zmian, zmieni się także Pani sposób radzenia sobie ze stresem.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl