Jak radzić sobie z problemami psychologicznymi w młodym wieku?

Dzień dobry ja chciałabym zapytać co mi jest.. A więc , czuje w sobie taka nienawiśc do siebie, do ludzi ktorzy mnie skrzywdzil, mam napady płaczu, potrafie przespać caly dzień ( byle by sie nie obudzić) , moge przespać cały dzien ale i tak jestem zmeczona, nie mam w sobie zadnej energi, jestem beznadziejna, czasem mam takie cos ze jak mam gdzies wyjsc czuje sie tak zestresowana , zaczynam stać, serce zaczyna mi strasznie szybko bic, robi mi sie duszno, mialam isc na warsztaty , tam nikogo nie znalam..czulam wtedy taki dziwny niepokój, lek którego nie umialam okreslic czym jest spowodowany, mam problemy z opiekunami przez co od 14l tne sie.. Mialam mysli samobójcze ( one.dalej sie utrzymują) ,kilka razy chciałam to zrobić ale zabrakło mi tej odwagi,coraz mniej jem,jestem strasznie nerwowa, wszystko mnie drażni..jestem zamknięta w sobie, nic mi sie nie chce, ani nie mam na nic ochoty.. Mialam kilka razy omdlenia.. Raz kiedy bylam u dentysty.. Trochę bylam zestresowana ale zeby tak od razu zemdlec..? Nie wiem co mi jest ,boje sie samej siebie, proszę powiedzcie mi co mi jest.. Strasznie stresuje sie kiedy mam pojsc do miejsca nie znanego mi , do ludzi ktorych wogole nie znam, czesto wtedy mam wlasnie taki lek, niepokój, moje serce tak szybko bije ,duszność sie nasilają, ja wtedy nawet kroku nie potrafie zrobić...Czekam na odpowiedź

Dzień dobry , myśle że warto pomyśleć o konsultacji psychiatrycznej z uwagi na myśli samobójcze. Trudno postawiać Pani diagnozę z wiadomości on linę, jednak jest duże prawdopodobieństwo, że cierpi Pani na zaburzenia depresyjne. W takich sytuacjach niezbędna jest farmakoterapia, następnie proszę pomyśleć o psychoterapii. Niestety brak leczenia jest równoznaczny z nasileniem się objawów. Jest Pani młodą osobą, dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, poprawić komfort życia.
Pozdrawiam A. Pacia

Pani opis sugeruje, że zmaga się Pani z zaburzeniami depresyjnymi, oraz zaburzeniami lękowymi (napady paniki- gdy stoi Pani przestraszona i czuje jak szybko uderza Pani serce, oraz jest Pani duszno). Tak jak napisałem jest to jedynie sugestia, ponieważ w celu postawienia diagnozy konieczny jest dokładniejszy wywiad.
Zarówno depresja, jak i zaburzenia lękowe poddają się psychoterapii, dla tego zachęcam Panią do skorzystania z usług psychoterapeuty. Specjalista pomoże Pani lepiej zrozumieć istotę problemów, z którymi się Pani zmaga, zapewni Pani wsparcie w tej trudnej sytuacji, oraz pomoże przezwyciężyć trudności.
Pozdrawiam serdecznie

https://www.facebook.com/Psychoterapeuta-Tytus-Dziewięcki-1877615175796797/