Jak radzić sobie z problemami w tworzeniu relacji z ludźmi?

Nie jestem w stanie stworzyc z drugim człowiekiem zwykłej, przyjacielskiej, intymnej relacji, nie potrafię odczuc więzi względem drugiej osoby, nie potrafię zdobyc się na zwykłą sympatię. Wiem co to znaczy lubic, kochac, ale nigdy tak naprawdę tego nie doswiadczyłam, moje uczucia są sztywne, matowe, pozbawione głębi i znaczenia. One są niczym. Poza tym jedyne, na co mam siły i wolę to na internet, kawę i sen. Nic mnie nie interesuje, nie cieszy. Jestem jak pusta muszla.

Mgr Anna Jurek Psycholog, Łódź

Szanowna Pani,
głęboko poruszył mnie Pani list. Czytając, pomyślałam sobie, że to może być trochę tak jakby była Pani za grubą szybą, ktora oddziela Panią od reszty świata. Może Pani zza niej obserować, przyglądać się ludziom, zdarzeniom i emocjom ale nie może Pani uczestniczyć i przeżywać.
Psychoterapia to głęboki i intensywny proces, który pozwala wyjść za szyby i dać sobie przyzwolenie na odczuwania, na wzięcie udziału w życiu. Tym własnym i tym, którym żyją inni ludzie. Być może to dobry czas na to by z pomocą przewodnika- psychoterapeuty odnaleźć smak własnego życia.
Pozdrawiam serdecznie.