Jak radzić sobie z rzadkimi spotkaniami z partnerem?

Mam 20 lat, z moim chłopakiem spotykam się rok. Zawsze był problem z rzadkimi spotkaniami bo on mieszka 25 km ode mnie , studiuje i pracuje. Ja się chyba od niego uzależniłam, chce sie z nim widzieć codziennie, pisze smsy i caly czas o nim mysle. Jemu wystarcza rzadszy kontakt, nie ma potrzeby byc przy mnie ciągle a niby mówi że mnie kocha. dla mnie dzień bez niego to dzień stracony. Nie chce go zamęczyć i kłócić sie ciagle o to że on na 1 miejscu stawia to co musi zrobic lub chce a potem ja...

Proszę się zastanowić jakie są motywy, dla których jest Pani w związku na odległość - co Pani otrzymuje w tej relacji, co Pani do niej wnosi? Kolejna rzecz - proszę sobie wyobrazić siebie w obecnym związku za 10 lat - czy coś się zmienia? W jaki sposób? Czy tego Pani oczekuje? A jakie są oczekiwania i plany Pani partnera - proszę jemu również zadać pytanie o wizję Waszego związku za 10 lat. Taka analiza powinna być przyczynkiem do szczerej, autentycznej rozmowy między Wami - o Waszych potrzebach, frustracjach, oczekiwaniach, planach. Na pewno w kilku kwestiach nie będziecie zgadzać się w 100%, lecz dojrzałość w związku przejawia się przede wszystkim tym, że takie różnice się omawia i znajduje na nie rozwiązanie. Jednakże najważniejszą w tej sytuacji jest odpowiedź na pytanie czy idziecie w "jednym kierunku" - jeśli tak, powinniście przemyśleć sprawę zniwelowania dystansu miedzy Wami. Jeśli jednak nie idziecie w jedną stronę, będzie to znak, że ten związek nie przyniesie Wam oczekiwanej satysfakcji.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza