Jak radzić sobie z silną bezsennością w wieku 36 lat?

Witam. Od dawna mam problemy ze snem, co chyba jest rodzinne, moja mama i babcia tez od wielu lat cierpiały z tego powodu. Z reguły o 22.00 nie mam juz sił i kłade sie spać. Bez leków najczęściej uda mi się zasnąć na 1-2h po czym włacza mi się proces myślenia... oczy zamknięte a mózg na pełnych obrotach... rano z reguły nie budzę się tylko "zmartwychwstaje". Do tej pory brałam nasen i z reguły zasypiałam bez problemu. Pani doktor jednak postanowiła wprowadzić Tritico, biore je już 12 dni w dawce na wieczór 75, niestety zasypiam, śpie maks 2-3h i znowu mam pobudzony umysł... nie jestem w stanie zatrzymać procesu ciągle biegających myśli. Pomóżcie bo oszaleje bez snu.

Dzień dobry. Jako specjalista terapii uzależnień uważam, że doktor słusznie odstawiła nasen jest to lek silnie uzależniający i faktycznie trudno po dłuższym okresie przyjmowania wrócić do snu fizjologicznego. Być może objawy które pani towarzyszą są konsekwencję zespołu abstynencyjnego po odstawieniu tego leku. Z kolei Tritico potrzebuje trochę czasu aby zacząć działać. Może warto popracować psychoterapeutycznie i dowiedzieć się, co spędza pani sen z powiek ponieważ w podobnych przypadkach, które prowadzę w terapii okazuje się, że znalezienie źródła trudności i zmierzenie się z nim pozwala spać spokojnie. Jest
Pani młodą kobietą i szkoda żeby się tak Pani męczyła i co jakiś czas brała co rusz nowe leki.