Jak radzić sobie z silną zazdrością w związku?

Mam pytanie do lekarza a wlasciwie moge nazwac to krzykiem o pomoc mojego problemu ktorego zdaje sobie sprawe.Mam 32lata od 14 lat jestem w stalym zwiazku mamy czworo dzieci.Miedzy nami bylo roznie obopulna zdrada-12lat temu wybaczylismy sobie i do tej pory jestesmy para.Moj problem polega na chorobliwej zazdrosci o wszystkie kobiety te w realu,tv,teledyskach,reklamach,gazetach.Juz wiele lat temu zabronilam partnerowi patrzec na nie robilam karczemne awantury gdy przypadkiem w reklamie byla kobieta w bikini,zablokowalam kanaly muzyczne gdzie w mojej ocenie teledyski epatuja erotyzmem itd.Zdaje sobie sprawe z powago mojego problemu wiem ze ranie moim zachowaniem partnera ale to jest silniejsze ode mnie.Gdy przypadkiem w filmie zobaczy naga lub wpolnaga kobiete-prawie w kazdym filmie sa to gotuje sie we mnie od srodka,wybucham placzem i nie potrafie opanowac tego uczucia on dla swietego spokoju sie odwraca ale we mnie siedzi tylko to ze ja zobaczyl i mnie to rani.To takie uczucie ktorego nie da sie opisac to nie jest zwykla zadrosc tylko niesamowity bol,zal,przykrosc duszy.Probowalam zrozumiec skad to sie bierze?Od wielu lat nie okazujemy sobie uczuc tak jak na poczatku zwiazku czasem sie przytulimy nie calujemy sie od wielu wielu lat choc to bardzo lubie on nie sex 1-2 w tygodniu z reguly z mojej inicjatywy jemu starczy 4 razy na miesiac zreszta co to za sex 5min i tylko on jest zaspokojony.Pomimo to wiem ze mnie kocha to sie czuje,wiem ze mnie nie zdradza.Nie wiem jak poradzic sobie z ta moja chora zazdroscia.Probowalam u psychologa nic to nie dalo ona wciaz jest i wciaz sie poglebia.Mam momenty gdy jestem bardzo wesola a taka gola lub wpolnaga kobieta w urywku reklamy ktora zdarzyl zobaczy moj partner diametralnie zmienia moj nastroj w przygnebienie,frustracje,placz i niesamowity bol od srodka.Prosze o pomoc

Proszę Pani *Mimo że wizyty u psychologa nie dały pozytywnych rezultatów proponuję wybrać jeszcze innego. Nie zawsze te metody, które proponował psycholog były adekwatne do Pani potrzeb. Dlatego proponuję zgłosić się do następnego. * Można też pójść do psychiatry, ponieważ to jest głębszy problem, to nie jest sama zazdrość. * Można też pójść do seksuologa, nawet razem z partnerem. * Być może że wzięcie ślubu z mężczyzną z którym ma Pani czwórkę dzieci pozwoli na pełniejsze ugruntowanie Waszego związku. Bardzo często ślub powoduje podniesienie samooceny i pewności siebie. * Mam za mało informacji, aby szczegółowiej na Pani problem odpowiedzieć. Więc proszę zamówić sobie wizyty u lekarzy lub poszukać różnego rodzaju kursów, szkoleń psychologicznych związanych z opisywanym przez Panią problemem. Bardzo często przenosimy wzorce osobowe wyuczone w dzieciństwie w domu rodzinnym na związki kontynuowane w dorosłości. Kiedy to rozpoznamy przy pomocy specjalistów problemy mogą zniknąć albo zmaleć. * Proszę do mnie zadzwonić 603 491155.
Pozdrawiam serdecznie, Alicja M. Jankowska http://psychoterapie-szczecin.pl

Witam Panią,
Pani zazdrość oraz paniczny lęk przed zdradą partnera,
mimo, że Pani wie, że nie zdradza, spowodowane są
zapewne niską samooceną i przykrymi doświadczeniami
z przeszłości.
Dlatego tak trudno Pani zaufać partnerowi.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do chorobliwej zazdrości.
Niepokojące myśli i skojarzenia, lęki przed zdradą
czy utratą partnera, poczucie dyskomfortu
spowodowane raczej wyobrażoną zdradą sprawiają,
że jest Pani podejrzliwa wobec partnera.
Powinna jednak Pani wiedzieć, że przesadna zazdrość
zniszczyła już wiele związków. Partner początkowo
spokojnie się tłumaczy, ale z czasem może mieć dość
bezpodstawnych podejrzeń i pretensji.
Jeżeli trudno Pani samej uporać się z zazdrością,
warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.
Jednak nie wystarczy tylko spróbować, pójść jeden
czy dwa razy od niechcenia.
Aby terapia przyniosła efekty, konieczne są np. cotygodniowe
spotkania przez kilka czy kilkanaście tygodni.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz uporać się z zazdrością, dzięki czemu będzie Pani
mogła stworzyć satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl